WAKACJE ZE SPORTEM W GRYWAŁDZIE

Szczegółowy opis obozu i wybranych dyscyplin sportowych     

       Wakacje spędzone na obozie „Wakacje ze sportem” z Akademią Sportu i Rekreacji „AS” w Grywałdzie to świetna okazja dla dzieci, młodzieży i rodziców na aktywny wypoczynek w malowniczej scenerii polskich gór. Oferta skierowana jest do młodzieży jak i dzieci z rodzicami, którzy chcą aktywnie spędzić czas  podczas wakacji. Na obozie dzieci mają zorganizowane zajęcia sportowe i rekreacyjne. Rodzice mogą uczestniczyć w zajęciach sportowych lub spędzają czas wolny  według własnego uznania (kwestia ustalenia z organizatorem). Nasza wykwalifikowana kadra wychowawczo – instruktorska stara się, aby zarówno nauka od podstaw, jak i doskonalenie umiejętności były połączone z humorem i świetną zabawą. Na boisku, korcie czy sali gimnastycznej, jak i poza mim, opiekunowie dbają o bezpieczeństwo obozowiczów.
Głównym naszym założeniem jest zachęcenie  dzieci, młodzieży, rodziców do aktywnego wypoczynku i  aktywności ruchowej oraz naukę i doskonalenie  umiejętności technicznych w wybranych przez siebie dyscyplinach sportowych. Staramy się promować systematyczną aktywność ruchową jako inwestycję w Swoje zdrowie. Wyznajemy zasadę, że lepiej wydać pieniądze na sport i rekreację, niż w przyszłości na leczenie. Naszym celem jest wyrabianie zamiłowania do ruchu, które ma pozostać na całe życie. Uczymy na obozie jak zdrowo dawkować ruch, pamiętając o rozgrzewkach i regeneracji po wysiłku. Staramy się uświadamiać, jak ważne jest zdrowe odżywianie i nawadnianie organizmu. Zwracamy również uwagę na umiejętność wypoczynku w okresie wakacyjnym od niezbędnej w naszym codziennym życiu elektroniki. Regulaminy  kolonijne i program mają wpływ na ograniczenie do minimum korzystanie z telefonów komórkowych, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Wycieczki górskie: „Trzy Korony”, "Lubań", „Wąwóz Homole” i odpoczynek na basenach spowodują odprężenie, a przede wszystkim regenerację organizmu po aktywnie spędzonym czasie podczas zajęć sportowych.
 
Program ogólny dla wszystkich obozów       

 Poza zajęciami specjalistycznymi, związanymi z wybranym rodzajem obozu, realizowane będą zajęcia rekreacyjno – sportowe (koszykówka, unihokej, tenis stołowy, badminton). W programie znajdują się również: turnieje, rozgrywki sportowe, konkursy z nagrodami, gry i zabawy towarzyskie. Ponadto w programie: wyjazd na baseny termalne do Szaflar „ Gorący Potok”, odpoczynek na kąpielisku „Plaża Pieniny” – Niedzica, zwiedzanie zamku w Czorsztynie, Niedzicy i zapory nad jeziorem Czorsztyńskim, piesza wycieczka: „Czerwony Klasztor”, zabawy integracyjne: dyskoteka, karaoke, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Dla chętnych przewidziane są zajęcia dodatkowe: piesza wycieczka na „Wysoką”, „Wąwóz Homole”, aerobik, taniec towarzyski, zajęcia w parku linowym. Każdy uczestnik obozu otrzyma pamiątkowy dyplom oraz zdjęcia  z  obozu, która będzie miłą pamiątką i wspomnieniem z wyjazdu.    

Zakwaterowanie  

Grywałd miejscowość w południowo-wschodniej części Gorców na stokach Lubania, na zachód od Krościenka nad Dunajcem. Pensjonat „Na Wymyślu” w Grywałdzie (www.nawymyslu.vns.pl/kontakt.htm), położony jest w górnej części miejscowości pod lasem z bezpośrednim wyjściem na zielony szlak w kierunku Lubania. Oferuje 2, 3, 4 i 5-osobowe pokoje z łazienkami, aneks kuchenny, świetlicę z TV satelitarnym, stołem do tenisa stołowego, „piłkarzykami” i projektorem. W odległości kilku kilometrów znajduje się szlaki turystyczne na „Lubań”, „Trzy Korony”, „Wąwóz Homole” czy „Wysoką”. Doskonałe ukształtowanie powierzchni oraz specyficzny mikroklimat stwarzają doskonałe warunki do uprawiania różnych sportów czy turystyki wykwalifikowanej. Zabytkowe obiekty okolicy oraz malowniczy górski krajobraz przyciągają uwagę turystów.    

Wyjazd : 29 czerwca (poniedziałek), godz. 8.30 – parking przy stadionie Stali Kraśnik ul. Sportowa
Przyjazd: 06 lipca (poniedziałek),  godz. 15.00 – j.w  

Istnieje możliwość wyjazdu z wyznaczonego miejsca po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z organizatorem.    

    Cena zawiera:  
 ● naukę, doskonalenie umiejętności w wybranej dyscyplinie sportu
 ● wykwafilikowaną kadrę wychowawczo - instruktorską
 ● zakwaterowanie:  Pokoje Gościnne „Na Wymyślu” Grywałd  (pokoje 1-5 osobowe z łazienkami, WiFi)
 ● wyżywienie - 3 posiłki dziennie + deser
 ● transport (autobus)
 ● zwiedzanie zamku w Czorsztynie, Niedzicy i zapory nad jeziorem Czorsztyńskim oraz „Czerwonego Klasztoru”
 ● rekreacyjno – towarzyskie
 ● NNW (5000 zł)
 ● na baseny termalne i kąpielisko w Niedzicy
 ● ognisko, pieczenie kiełbasek
 ● zajęcia do wyboru: piesza wycieczka na „Wysoką”, „Wąwóz Homole”, aerobik, taniec towarzyski
 ● zdjęcia z obozu 

Cena  nie zawiera:

 ● w parku linowym (http://www.ablandia.pl/cennik.html), średnia cena uczestnictwa w zajęciach w parku linowym to ok. 25 -35 zł (cena zależy od wybranej trasy przez uczestnika) 

  Ceny poszczególnych obozów:

● turystyczny: 1150 zł (nowość)
● taneczny: 950 zł 
● piłki nożnej: 950 zł  
● piłki siatkowej i plażowej: 950 zł
● techniki samoobrony: 950 zł 
● rekreacyjny:  1000 - 1100 zł* (uczestnik obozu wybiera dowolne dyscypliny sportu)    
* cena uzależniona jest od wybranych dyscyplin sportu  

☻ do ceny obozu dodatkowo 50 zł (koszt związany z dodatkowymi kosztami związanymi z wytycznymi COVID-19)
☻  dla stałych klientów i rodzin 50 zł zniżki od osoby

Istnieje możliwość zwiększenia sumy ubezpieczenia NNW  i wykupienia dodatkowego ubezpieczenia OC  uczestnika obozu po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym z organizatorem.  

Informacje praktyczne  

Należy zabrać: strój kąpielowy oraz odpowiedni strój i obuwie do zajęć przewidzianych programem, zgodnie z informacjami przy opisie obozów. Prosimy o zabranie legitymacji szkolnej, plecaka na wycieczki, nieprzemakalnej kurtki i spodni, czapki z daszkiem oraz kremów UV.  

Obóz turystyczny (nowość):

Wycieczki górskie realizowane pod opieką wychowawcy i wykwalifikowanego  przewodnika górskiego. Przewidziane są 4 wycieczki górskie. Czas przejścia każdej wycieczki to ok. 4-6 godzin.

Program wycieczek to:
- „Lubań - Kluszkowce” (5-6  godz. –wycieczka)
- „Wąwóz Homole – Wysoka – Szczawnica” (5-6 godz.)
- „Krościenko -Trzy Korony” (4-5 godz.)
- „Krościenko –Sokolica” (2,5-3,5 godz.)
Uczestnicy w czasie wycieczek otrzymują suchy prowiant w ramach kolacji, a obiad jedzą na kolację. Program i trasy wycieczek mogą ulec zmianie spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi.

Informacje praktyczne  
Należy zabrać odpowiednie buty, spodnie lub spodenki na cieplejsze dni, kurtkę (najlepiej przeciwdeszczową lub perelnę)  do turystyki górskiej. Zalecana jest koszulka termoaktywna, softshell lub inna bluza, czapka lub inne nakrycie głowy (chusta lub „kaszkietówka”), plecaka, okularów przeciw słonecznych, krem z filtrem UV.  

Obóz piłki siatkowej i plażowej

Realizacja programu ogólnego oraz zajęcia obejmujące dwa treningi dziennie po 1,5 h (łącznie 18 h) prowadzone przez instruktorów. Program obejmuje naukę i doskonalenie elementów techniczno-taktycznych z zakresu piłki siatkowej i piłki plażowej.

Informacje praktyczne
Konieczny jest odpowiedni strój sportowy, buty na hale sportową, nakrycie głowy, krem z filtrem UV.  

Obóz piłki nożnej  

Realizacja programu ogólnego oraz zajęcia obejmujące dwa treningi dziennie po 1,5 h (łącznie 18 h) prowadzone przez instruktorów. Program obejmuje naukę i doskonalenie elementów techniczno-taktycznych z zakresu piłki nożnej.

Informacje praktyczne  
Należy zabrać strój sportowy, wskazane buty do gry w piłkę (boisko „tartanowe” i „Orlik” oraz trawiaste) i buty na hale sportową, nakrycie głowy, krem z filtrem UV.    

Obóz rekreacyjny  

Uczestnik obozu wybiera, po wcześniejszym ustaleniu z organizatorem obozu, dowolne dyscypliny sportu, w których chciałby brać udział, np. siatkówka z tenisem lub piłka nożna i tenis itp. Szczegółowy program zostanie ustalony na podstawie wybranych dyscyplin.  

Informacje praktyczne  
Należy zabrać strój sportowy, odpowiednie buty do danej dyscypliny sportowej, nakrycie głowy, krem z filtrem UV.  

Taneczny

Uczymy tańców towarzyskich standardowych i latynoamerykańskich. Ponadto poznamy elementy tańca disco, a także będziemy brać udział w różnych zabawach tanecznych opartych na krokach tańców narodowych. Zajęcia odbywać się będą zarówno dla młodszych i starszych uczestników.

Informacje praktyczne

Należy zabrać strój sportowy, odpowiednie buty do danej dyscypliny sportowej, nakrycie głowy, krem z filtrem UV


Techniki samoobrony           

Zajęcia rekreacyjno – sportowe z elementami boksu, taekwondo, kick-boxingu. Celem zajęć jest: - podnoszenie sprawności ogólnej organizmu ze szczególnym naciskiem na gibkość (zwinność), koordynację ruchową, szybkość, wytrzymałość. - poznanie technik samoobrony: uwalnianie się z chwytu za ręce, tułów, głowę, stosowanie padów, rzutów oraz dźwigni. - kształtowanie pewności siebie, umiejętności zachowania się w stanach zagrożenia oraz umiejętności praktycznego  zastosowania różnych technik. - poznanie podstaw technik bokserskich i Kick –boxingu (zadawanie ciosów i kopnięć, obrony przed ciosami i kopnięciami.) -ćwiczenia ze współćwiczącym na  tarczach walki umowne, zadaniowe. Zajęcia prowadzone będą w terenie jak i sali gimnastycznej w jednostkach 2 x 1,5 godz. Oferta skierowana jest zarówno dla osób które  już trenowały sztuki walki jak i dla tych którzy chcieliby rozpocząć przygodę z tym sportem.   Zajęcia prowadzone będą przez Artura Piekarza – byłego Mistrza Polski w Kick-boxingu oraz v-ce Mistrza Polski w Taekwondo. Posiadającego uprawnienia trenera II klasy w boksie oraz instruktora taekwondo.

Informacje praktyczne
Należy zabrać strój sportowy, odpowiednie buty do danej dyscypliny sportowej, nakrycie głowy, krem z filtrem UV.   Taneczny   Uczymy tańców towarzyskich standardowych i latynoamerykańskich. Ponadto poznamy elementy tańca disco, a także będziemy brać udział w różnych zabawach tanecznych opartych na krokach tańców narodowych. Zajęcia odbywać się będą zarówno dla młodszych i starszych uczestników. Informacje praktyczne   Należy zabrać strój sportowy, odpowiednie buty do danej dyscypliny sportowej, nakrycie głowy, krem z filtrem UV.

Przykładowy program dnia:

7:00 - 07:30  - Pobudka, toaleta poranna
08:00 - 08:30  - Śniadanie
08:30- 09:00  - Porządkowanie pokoi
09:00- 12:30  - Zajęcia programowe: siatkówka, piłka nożna
13:00 - 13:30 - Obiad
13:30 - 14:30  - Wypoczynek poobiedni
14:30 - 16:30  - Plażowanie, wycieczki, gry rekreacyjno-sportowe
17:00- 18:30  - Zajęcia programowe: siatkówka, piłka nożna
19:00 - 19:30  - Kolacja
20:00 - 21:30  - Zajęcia integracyjne, gry rekreacyjno-sportowe
21:30 - 22:00  - Toaleta wieczorna
22:00 – 07:00 – Cisza nocna  

Program dnia może ulec zmianie w zależności od zaplanowanych wycieczek, wyjazdów na basen czy kąpielisko.  

Gwarantujemy dobrą zabawę i poprawę kondycji fizycznej!